برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

وبلاگ


DHCP snooping

DHCP snooping

راه اندازی DHCP Snooping در میکروتیک، DHCP Snooping یک فناوری امنیتی لایه 2 می باشد که در سیستم عامل سوئیچ هایی که این قابلیت را دارند، گنجانده شده تا ترافیک DHCP های غیر مجاز را Drop نماید.  DHCP Snooping از فعالیت سرور های DHCP غیر مجاز که قصد دارند به کاربرای آدرس IP بدهند جلوگیری می نماید.

Access Control List (ACL) چیست

Access Control List (ACL) چیست

لیست کنترل دسترسی “ACL” تابعی است که ترافیک ورودی و خروجی را نظارت می کند و آن را با مجموعه ای از عبارات تعریف شده مقایسه می کند تا در نهایت امکان Permit و یا Deny را مشخص کند.

DHCP options

DHCP options

همانطور که میدانید DHCP Server علاوه بر IP آدرس ، default gateway، subnet mask و DNS میتواند اطلاعات دیگری را نیز در اختیار کلاینتها قرار دهد. از جمله این اطلاعات میتوان به classless route، TFTP server، NTP server و … اشاره کرد.

VPN چیست؟

VPN چیست؟

 در واقع مخفف کلمه Virtual Private Network به معنای شبکه مجازی خصوصی است. در حقیقت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دستگاه خود را از یک فضای نا امن و شلوغ دور و در بستر یک تونل امن به یک شبکه خصوصی دیگر در اینترنت متصل کنید.
این امر ردیابی فعالیت های آنلاین شما و سرقت داده ها را برای اشخاص ثالث دشوارتر می کند.

آیا میتوان با داشتن دوخط اینترنت مجزا ترافیک های آنها را هم جدا کرد؟

آیا میتوان با داشتن دوخط اینترنت مجزا ترافیک های آنها را هم جدا کرد؟

Mangle یکی از بهترین قسمت های زیر شاخه فایروال میکروتیک می باشد که در بستر شبکه های بزرگ استفاده می شود. کاربرد این سرویس میکروتیک را می توان در کنترل ترافیک فهمید. وقتی که شبکه شما دارای رنج ها و IP Gateway های متعددی باشد برای اینکه بتوانید هر سرویس شبکه را فقط بر روی بعضی از Gateway ها هدایت کنید تا از ترافیک زیاد و بار بالا بر روی یک پورت روتر جلوگیری به عمل بیاید.

رادیو Mikrotik SXTsq 5 ac

رادیو Mikrotik SXTsq 5 ac

رادیو میکروتیک SXTsq 5 ac با نام تجاری RBSXTsqG-5acD یک رادیوی کوچک با امکانات پیشرفته است، رادیویی ضد آب و مقاوم  قابل ذکر است به دلیل کیفیت ساخت بالای آن، دستگاه را جهت استفاده در محیط های بیرونی مناسب می باشد.

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP lite

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP lite

اکسس پوینت میکروتیک CAP lite یک وسیله کوچک و دارای یک طراحی منظم و ساده است که با هر محیطی ترکیب می شود. این اکسس پوینت ایده آل برای مکان های عمومی و شرکت های مانند هتل ها، فرودگاه ها، مراکز خرید و غیره است که می توانید به راحتی این اکسس پوینت را از دید خارج کنید. این محصول در دو شکل مختلف وجود دارد که به راحتی قابل جابجایی هستند.

حمله ICMP Flood یا Ping Flood چیست؟

حمله ICMP Flood یا Ping Flood چیست؟

نوعی از حملات DOS است که حمله‌کننده پیام‌ های فراوانی از نوع پینگ (Ping) به قربانی ارسال می‌کند تا سرور را از کار بیندازد.
در ICMP Flood Attack، پیام‌ها از نوع ping، یعنی یکی از معروف‌ترین انواع پیام‌های پروتکل ICMP، هستند.
به همین دلیل به این حمله Ping Flood Attack نیز گفته می‌شود.

نقد و بررسی اکسس پوینت میکروتیک cAP ac

نقد و بررسی اکسس پوینت میکروتیک cAP ac

اکسس پوینت میکروتیک cAP ac با نام تجاری RBcAPGi-5acD2nD یکی از اکسس پوینت های قدرتمند شرکت محبوب میکروتیک است. این اکسس پوینت امکان نصب به صورت سقفی و یا بر روی دیوار را دارد. پوشش سیگنالی مناسب این اکسس پوینت باعث شده تا بیشتر کاربران این Access point را در محیط هایی چون بیمارستان ها، فرودگاه ها، هتل ها و مراکز فروش مورد استفاده قرار دهند.