کنسول ایکس باکس سری ایکس کمتر از دو سال پیش وارد بازار شد و حالا طبق شواهد به دست آمده، ظاهرا نسخه جدید آن در جریان رویداد مایکروسافت در ژوئن 2022 معرفی خواهد شد که گفته می‌شود از چیپ کوچک‌تری بهره می‌برد.

مایکروسافت همیشه روی ساخت تراشه‌های خنک‌تر و کارآمدتر تمرکز می‌کند، زیرا این کار هزینه تولید آن‌ها را کاهش می‌دهد و همچنین در تلاش است روی یک تراشه کوچک‌تر و کارآمدتر کار ‌کند.

هرچند طراحی کنسول ایکس باکس سری ایکس در حال حاضر مشکل خاصی ندارد و همچنان جذابیت و شیک بودن کنسول‌های مایکروسافت را حفظ کرده، اما هنوز مشخص نیست که در این نسخه جدید احتمالی شاهد تغییری در طراحی آن خواهیم بود یا خیر. تراشه‌های کوچک‌تر و کارآمدتر هزینه‌ها را کاهش می‌دهند، بنابراین ممکن است این تغییر فقط به بخش‌های داخلی کنسول مربوط شود. با این حال، مایکروسافت ممکن است نسخه کوچکتری از آن را برای بیشتر خنک نگه داشتن کنسول نسل نهمی خود راهی بازار کند.

مایکروسافت در سال گذشته حضور بسیار موفقی در صنعت بازی‌های ویدیویی داشت و با استفاده از سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس موفق شد بسیاری از بازیکنان را جذب خود کند. اخیرا هم گفته شده بود که این سرویس احتمالا طرح خانواده (اقتصادی )دریافت خواهد کرد تا با هزینه بسیار کمتری در دسترس چندین بازیکن قرار بگیرد.