مایکروسافت برای ارتقای حریم خصوصی و محافظت از موقعیت و هویت کاربران خود، مرورگر اج را به یک سرویس داخلی وی پی ان مجهز خواهد کرد.

اگرچه مایکروسافت این سرویس را بطور رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما برای آن‌ها محدودیت هم درنظر گرفته است. در همین راستا حجم دیتا به ماهانه 1 گیگابایت محدود خواهد بود و البته همانطور که می‌توان حدس زد، برای استفاده از همین 1 گیگابایت هم باید وارد حساب مایکروسافت شد تا ردموندی‌ها مصرفتان را تحت نظر بگیرند.

همچنین به گفته مایکروسافت، کلودفلر داده‌های پشتیبانی را از این سرویس جمع‌آوری می‌کند، اما هر 25 ساعت یکبار آن‌ها بطور دائمی حذف می‌شوند.

همانطور که گفتیم این سرویس به‌زودی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و افراد ابتدا می‌توانند آن را از طریق کانال اینسایدر اج تجربه کنند. البته در حال حاضر برخی کاربران به آن دسترسی دارند و با مراجعه به تنظیمات، گزینه Secure Network را انتخاب کنند.

پس از انتخاب این گزینه، کاربران باید وارد حساب مایکروسافت خود شوند یا یک حساب بسازند. پس از اینکار، یک آیکون سپر در فریم مرورگر ظاهر می‌شود که نشان‌دهنده فعال بودن سرویس شبکه امن اج است. زمانی که کاربر مرورگر را ببندد، این سرویس خاموش می‌شود.