برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

بایگانی نوشته‌ها


پروتکل DOH  و نحوه راه اندازی آن در روتر میکروتیک

پروتکل DOH و نحوه راه اندازی آن در روتر میکروتیک

در شبکه های کامپیوتری وظیفه پروتکل DNS تبدیل آدرس و نام دامنه به آدرس IP و برعکس هست که بصورت پیش فرض از پورت ۵۳ استفاده می کند و درخواست های خود را بصورت متنی یا به اصطلاح text-plain ارسال می کند.پروتکل DoH هم همین کار را انجام می دهد با این تفاوت که به جای پورت ۵۳ از پورت ۴۴۳ استفاده می کند که همان پورت سرویس HTTPs می باشد.

Virtual LAN

Virtual LAN

LAN مجازی یا VLAN یک زیرشبکه است که می‌تواند مجموعه‌ای از دستگاه‌ها را در شبکه‌های LAN بطور جداگانه گروه‌بندی کند. LAN گروهی از رایانه‌ها و دستگاه‌هایی است که یک خط ارتباطی یا پیوند بی‌سیم به یک سرور در یک منطقه جغرافیایی مشترک دارند.

Port Security چیست و چگونه جلوی حملات را می گیرد؟

Port Security چیست و چگونه جلوی حملات را می گیرد؟

چگونه بوسیله Port Security می توان جلوی حملات را گرفت. در بحث امنیت همیشه حملات و ترافیک مخرب از طریق شبکه خارجی و اینترنت صورت نمی گیرد بلکه بسیاری از حملات و مشکلات امنیتی منشاء آنها شبکه داخلی خود سازمان است و از طریق دستگاه های سازمان صورت می گیرد. Port Security یک قابلیت و امکان امنیتی است که به ما کمک می کند کنترل بسیار مناسبی در لایه دو داشته باشیم و بتوانیم جلوی بسیاری از حملات را بگیریم . Port Security کنترل می کند که چند MAC address روی یک پورت اجازه استفاده دارند.