جعبه ابزاری مدیریتی برای کنترل و اعمال دستورات نظارتی و کنترلی در یک یا چند سیستم از راه دور است.

نرم افزار MobaXterm تمام ابزار های مهم شبکه که از راه دور کار می کنند (SSH، X11، RDP، VNC، FTP، MOSH، …) و دستورات یونیکس (bash، ls، cat، sed، grep، awk، rsync، …) را در دسکتاپ ویندوز فراهم می کند. این برنامه در یک فایل exe قابل حمل که خارج از جعبه کار می کند.

MobaXterm نرم افزاری کاربردی و قدرتمند می باشد که با استفاده از توابعی که در اختیار برنامه نویسان، طراحان سایت، مدیران و همه کاربرانی که نیاز به انجام یک کار از راه دور روی شبکه را دارند امکان نظارت و مدیریت بر روی سیستم هایی که به شبکه متصل هستند را می دهد و مدیران را قادر می سازد تا چندین کار را به طور همزمان در بیش از یک دستگاه انجام دهند مثل: کپی و جابجایی فایل ها، اجرای اسکریپت ها و ... را از راه دور انجام دهند. همچنین با استفاده از این نرم افزار امکان اجرای دستورات یونیکس، مشاهده تصاویر دیجیتال، ارسال متن یا کد، انجام فایل یا دایرکتوری از طریق اسکریپت پوسته فرمان به سیستم عامل می باشد و هر دستوری که در محیط خط فرمان بنویسید را برای شما اجرا می کند.


چرا MobaXterm بهتر از PuTTY است؟

در حالی که نرم افزار PuTTY یک ابزار شروع عالی برای دسترسی به command line دستگاه از راه دور شما است، MobaXterm  از بسیاری از پروتکل ها مانند SSH، VNC، FTP، SFTP پشتیبانی می کند و دارای یک رابط کاربری ساده برای دسترسی آسان به تمام جلسات شما است.