مایکروسافت با جدیت در حال تقویت و بهینه‌سازی همکاری شکل گرفته میان این شرکت و گوگل است زیرا این کمپانی خبر از آپدیتی داده که می‌تواند اپلیکیشن‌های اندرویدی را به شکل روان‌تری روی ویندوز 11 اجرا کند.

از آنجایی که آپدیت مذکور مایکروسافت در جهت یکپارچه‌سازی هرچه بهتر ویندوز و اندروید توسعه داده شده، می‌توان انتظار داشت که از این پس پیام‌های پاپ‌آپ اپلیکیشن‌ها به عنوان اعلان‌های ویندوزی نمایش داده شوند، همچنین به نظر می‌رسد نوار وظیفه ویندوز از این پس می‌تواند اپلیکیشن‌هایی که به میکروفن یا موقعیت رایانه دسترسی دارند را هم نمایش دهد.

با انتشار این آپدیت اپ‌هایی که قبل ورود ویندوز به حالت standby باز مانده باشند، در صورت خروج از standby نیازی به راه‌اندازی مجدد نخواهند داشت و می‌توانند از همان‌جایی که وظایف خود را متوقف کرده بودند، به سرعت کار خود را از سر بگیرند.

این به‌روزرسانی همچنین بهینه‌سازی‌هایی را در زمینه دسترسی اپ‌ها به دوربین کامپیوتر و قابلیت‌های مرتبط با شبکه به همراه دارد که به کاربر اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن اندرویدی اجرا شده روی ویندوز به لوازم خانگی هوشمند خود نیز دسترسی داشته باشد.

همانطور که قبلا هم گفته شد، این آپدیت هم اکنون در دسترس تمامی کاربران قرار ندارد. در نهایت باید گفت با اینکه آپدیت مذکور هنوز آماده عرضه نیست، اما تعهد مایکروسافت به همکاری با گوگل و اجرای اپ‌های اندرویدی روی ویندوز نشانه بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای از آینده این حوزه به شمار می‌رود.