SnagIt  نام معروف ترین و محبوب ترین نرم افزار در زمینه ی فیلمبرداری و عکسبرداری از صفحه نمایش  و انجام كارهای و ویرایش های مربوطه است.این نرم‌افزار امکانات و تنظیمات بسیاری برای تصویربرداری و ویرایش تصاویر را دارد. امکانات این نرم‌افزار شما را قادر می‌کند تا با استفاده از حالات مختلف تصویربرداری، انواع مختلف تصاویر را از صفحه نمایش بگیرید و سپس آنها را به دلخواه ویرایش کنید. در این مقاله شما را با محیط کاری برنامه آشنا کنیم همراه بیستون باشید.


آشنایی با    Snagit

بر روی آیکن به رنگ قرمز دوبار کلیک کنید. با این کار پنجره برنامه باز می‌گردد. این برنامه به شما امکان تصویربرداری و عکسبرداری از صفحه نمایش را می‌دهد. محیط کاری این برنامه شامل سه بخش می‌باشد. 


در بالاترین بخش پنجره این نرم‌افزار نوار منو قرار دارد. در این منوها می‌توان به تمامی ابزارها و تنظیمات این برنامه دست یافت. 

                         


All-in-One   :  این بخش حاوی تنظیمات لازم جهت انجام تصویربرداری و فیلمبرداری می‌باشد.


                               


    Image : این بخش حاوی ابزارهای لازم جهت تصویربرداری از صفحه نمایش می‌باشد. با استفاده از این ابزارها می‌توانید مشخص کنید که نحوه تصویربرداری به چه گونه‌ای باشد و یا اینکه از چه جلوه‌ها و تنظیماتی در طی فرایند تصویربرداری استفاده کنید.


Video  :  این بخش نیز مانند بخش قبلی حاوی ابزارهای لازم جهت کنترل فرایند فیلمبرداری و اعمال تنظیمات دلخواه بر روی آن می‌باشد.

             


لازم بذکر است, یکی دیگر از برنامه‌های این مجموعه، برنامه Snagit Editor می‌باشد که برای ویرایش تصاویر از آن استفاده می‌شود.