طبق تازه‌ترین اخبار، گوگل و سامسونگ قصد دارند در همکاری با یکدیگر Health Connect را بسازند، یک پلتفرم و   API (واسط برنامه‌نویسی کاربردی) که با فراهم نمودن مجموعه ابزار برای توسعه‌دهندگان به آنها امکان می‌دهد تا داده‌های مرتبط با سلامتی و تناسب اندام کاربران را بین اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های اندرویدی هماهنگ کنند.هنگامی که کاربر وارد این پروژه می‌شود، توسعه‌دهنگان داده‌های مرتبط با سلامتی وی را در یک هاب رمز‌گذاری شده که در گوشی خود کاربر واقع شده، گردآوری می‌کنند.


به گفته گوگل، کاربران در زمینه انتخاب نوع داده‌هایی که به اشتراک گذاشته می‌شوند و همین‌طور اپ‌هایی که از این داده‌ها استفاده می‌کنند، تسلط و اختیار کامل خواهند داشت. همچنین اگر بیش از یک اپ نوع مشابهی از داده (مانند شمارش قدم‌ها) را جمع‌آوری کنند، کاربر می‌تواند به آسانی تنها یکی از آنها را انتخاب کند.


پلتفرم Health Connect بیش از 50 نوع داده در دسته‌های متعدد را تحت پشتیبانی قرار می‌دهد که مواردی چون فعالیت‌ها، اندازه‌گیری‌های بدنی، رهگیری دوچرخه‌سواری، تغذیه، خواب و علائم حیاتی را شامل می‌شوند.

سامسونگ نیز استفاده از Health Connect را طی سال جاری آغاز خواهد کرد چرا که این پلتفرم با اجازه کاربران، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا داده‌های بهینه و دقیق ثبت شده توسط گلکسی واچ را در اپ‌های دیگر هم هماهنگ کنند.


در حال حاضر نسخه بتای Health Connect در دسترس توسعه‌دهندگان اندرویدی قرار دارد و در کنار گوگل و سامسونگ، نام‌هایی چون MyFitnessPal، لیپ‌فیتنس و Withings نیز در دسترسی اولیه این پروژه مشارکت دارند.