اینتل اعلام کرد که موزه مجازی این شرکت راه‌اندازی شده و کاربران حالا می‌توانند از آن بازدید کنند. این موزه شامل تاریخ 50 ساله اینتل است و اجازه می‌دهد تا از داخل خانه و هر جای دنیا نگاهی به دستاوردهای این شرکت در بیش از نیم قرن اخیر داشته باشید. 

مراجعان این موزه می‌توانند با کلیک کردن در نقاط مختلف این محل جابه‌جا شوند و با اسکرول زوم را زیاد یا کم کنند. همچنین، اگر چیزی در داخل موزه توجه شما را جلب کرد، با کلیک روی نقاطی که از قبل تعیین شده، می‌توانید به اطلاعاتی شامل متن، ویدیو، مدل سه‌بعدی و لینک‌هایی برای جزئیات بیشتر دسترسی پیدا کنید. برای مثال، اگر به بخش طراحی تراشه بروید، می‌توانید یک ویدیوی چهار دقیقه‌ای و دو بند اطلاعات مختصر درباره فرآیند طراحی تراشه را پیدا کنید.

موزه فیزیکی اینتل در سانتا کلارا در حال حاضر به‌صورت موقت تعطیل شده و حالا کاربران تنها می‌توانند از طریق https://virtualmuseum.intel.com/    بدون نیاز به صرف هزینه به آن‌جا سر بزنند.

موزه‌های مجازی چند وقتی است که در دنیا محبوب شده‌اند و به‌خصوص با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا رواج بیشتری پیدا کردند تا افراد بیشتری به محتوای آن‌ها دسترسی داشته باشند.