یک مهندس نرم‌افزار کره‌ای به مناسبت پایان کار رسمی مرورگر اینترنت اکسپلور، آرامگاهی نمادین را برای این نرم‌افزار ساخته روی آن نوشته شده است: «او ابزار خوبی برای دانلود سایر مرورگرها بود.» هزینه ساخت این سنگ قبر 330 دلار اعلام شده است.

مایکروسافت پس از 27 سال به پشتیبانی از مرورگر معروف اینترنت اکسپلورر که زمانی دنیای وب را تحت کنترل خود داشت، پایان داد. از این رو، «جونگ کی-یونگ» از کره جنوبی تصمیم گرفت مراسم ختمی برای این نرم‌افزار در کافه برادرش در شهر «گیونگجو» برگزار کند. او در ادامه تصویری از سنگ قبر این مرورگر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت و این تصویر به سرعت بین کاربران دست به دست شد.

این مهندس نرم‌افزار می‌گوید با گذشت سال‌ها از دوران اوج IE، مشتریانش همچنان اصرار داشتند که سایت‌ها و سرویس‌های آن‌ها با این مرورگر سازگار باشند. گفتنی است که این برنامه تا سال‌ها به عنوان مرورگر پیش‌فرض دولت کره جنوبی و بسیاری از بانک‌های این کشور استفاده می‌شد.

اینترنت اکسپلورر در سال 1995 منتشر شد و بیش از یک دهه برترین مرورگر جهان بود، چون به‌صورت پیش‌فرض با سیستم عامل ویندوز به بازار می‌آمد و همه کاربران از آن استفاده می‌کردند. با این حال، با ورود رقبای بزرگی مثل گوگل کروم در اواخر دهه 2000 و میم‌هایی که درباره کُندی این برنامه منتشر می‌شد، اقبال عمومی نسبت به IE کمتر شد.