چین در حال استقرار نسل بعدی  6G تا سال ۲۰۳۰ است. سرعت پشتیبانی شده شبکه 6G بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت است؛ بنابراین نه‌تنها راه‌آهن پرسرعت برای کاربران موبایل 6G بدون استرس و در دسترس خواهد بود، بلکه سفر هوایی نیز راحت‌تر خواهد بود.

کارشناسان صنعت می‌گویند که شبکه 6G  به یک دنیای کاملاً متصل از ارتباطات بی‌سیم و ماهواره‌ای زمینی منجر می‌شود و به پوشش جهانی یکپارچه دست می‌یابد. 

مهندسین چین گفتند : در مرحله اولیه، ما عمدتاً تقاضا را مطالعه می‌کنیم و در مورد روندهای توسعه فنی بحث می‌کنیم. ما ممکن است از سال 2023 یا 2024 تحقیق در مورد استانداردهای 6G را آغاز کنیم، اگرچه هنوز هشت سال تا سال 2030 باقی مانده است، اما کل برنامه ما فشرده خواهد بود.

در حال حاضر، چین بیش از 413 میلیون کاربر تلفن همراه 5G  دارد که در سپتامبر 2019 راه‌اندازی شد. شبکه  6G  از نزدیک با فناوری‌های دیگری مانند متاورس مرتبط خواهد بود و خدمات کارآمدتر و انعطاف‌پذیرتری را ارائه می‌دهد.


این فناوری، شبکه‌ای هوشمند، ایمن و سبز ایجاد می‌کند که فضا، هوا و زمین را با تأخیر کمتر از یک میلی‌ثانیه به هم متصل می‌کند. سرعت پشتیبانی شده شبکه6G  بیش از 1000 کیلومتر در ساعت است، بنابراین نه تنها راه آهن پرسرعت برای کاربران موبایل  6G بدون استرس و در دسترس خواهد بود، بلکه سفر هوایی نیز راحت‌تر خواهد بود.