بزرگ‌ترین موتور جستجوی چین قصد دارد در ماه مارس یک برنامه کاربردی به سبک ChatGPT را معرفی کند و در ابتدای کار، از آن در موتور جستجوی خود استفاده خواهد کرد. این ابزار که هنوز نام آن مشخص نشده است، به کاربران اجازه می‌دهد تا مانند پلتفرم محبوب OpenAI نتایج جستجو خود را به سبک مکالمه دریافت کنند.

بلومبرگ در گزارش خود ذکر کرده است که پس از انتشار آن، سهام این شرکت تا ۵.۸ درصد افزایش یافته که تقریباً در چهار هفته گذشته، بیشترین رشد روزانه آن بوده است.

بایدو در چند سال گذشته، برای انتقال کسب‌و‌کار خود از بازاریابی آنلاین به فناوری‌های عمیق‌تر، میلیارد‌ها دلار را صرف تحقیق در زمینه هوش مصنوعی کرده است.

غول چینی همراه با گروه علی‌بابا، تنسنت و ByteDance صنعت فناوری چین را کنترل می‌کنند. غول چینی پس از عقب‌افتادن از رقبای خود در عرصه‌هایی مانند تبلیغات موبایلی، ویدیو و شبکه‌های اجتماعی، در تلاش است تا رشد خود را دوباره احیا کند. علاوه بر تحقیق در زمینه هوش مصنوعی، این شرکت اکنون نیز درحال توسعه فناوری رانندگی خودران خود است.

ChatGPT، ابزار هوش مصنوعی شرکت OpenAI، از زمان عرضه عمومی در نوامبر، موردتوجه بسیار زیادی قرار گرفته و اخیراً نیز اعلام شده که تعداد کاربران روزانه آن در ۴۰ روز به بیشتر از ۱۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین چت‌بات OpenAI تاکنون در چندین آزمون دانشگاهی شرکت کرده و آن‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است.