تراشه  A16 بایونیک اپل با همان لیتوگرافی ۵ نانومتری تراشه A15    بایونیک ساخته خواهد شد. این افشاگر همچنین اطلاعاتی درباره پردازنده M2  که در نسل بعدی دستگاه‌های مک استفاده خواهد شد منتشر کرده است. ضمن اینکه به نظر می‌رسد اپل در حال کار روی یک نسخه نهایی برای تراشه‌های سری M1است

به‌روزرسانی‌های A16 شامل بهینه‌سازی‌های کوچکی در بخش پردازنده مرکزی، پردازشگر گرافیکی و حافظه است. همان‌طور که قبلا «مینگ-چی کو»، تحلیلگر سرشناس امور اپل گفته بود، A16 از حافظه LPDDR5  استفاده می‌کند که تا یک و نیم برابر سریع‌تر است و تا 30 درصد از     LPDDR4X انرژی کمتری مصرفی می‌کند. 

در آن سو، M2 اولین تراشه اپل خواهد بود که از فرآیند تولید 3 نانومتری TSMC بهره می‌گیرد، بنابراین کوپرتینویی‌ها به‌طور کامل از روی فرآیند 4 نانومتری جهش می‌کنند. انتظار می‌رود که تراشه M2 اولین پردازنده اختصاصی اپل با معماری ARMv4  باشد.

افزون بر این، گفته شده که اپل در حال کار روی آخرین نسخه از تراشه M1 است که هسته‌های جدیدتری خواهد داشت. مدل‌های پرو، مکس و اولترای فعلی از ترکیب هسته‌های Icestorm و Firestorm تراشه A14 بهره می‌برند، اما آخرین مدل M1 به استفاده از ترکیب هسته‌های A15  روی می‌آورد؛ یعنی از هسته‌های بهینه Blizzard و هسته‌های قدرتمند Avalanche استفاده خواهد کرد.

آخرین تراشه M1 احتمالا در نسل بعدی مک پرو به کار گرفته می‌شود و قوی‌ترین تراشه از سری M1  خواهد بود. البته این احتمال وجود دارد که این تراشه نسخه استانداردی از M1 باشد، چون مینگ-چی کو قبلا گفته بود که شاید مک‌بوک ایر 2022 به جای تراشه M2 از   M1   استفاده کند.