شرکت AMD در جدیدترین فناوری حافظه با نام Smart Access Storage یا به اختصار SAS رونمایی کرد. هدف اصلی SAS کاهش زمان بارگذاری بازی‌ها در سخت‌افزارهای ساخت این شرکت خواهد بود که با شتاب‌دادن به استریم بافت‌ها و غیرفشرده‌سازی داده‌ها به این مهم دست پیدا می‌کند.

یکی از این فناوری‌ها یعنی Smart Access Storage برای افزایش سرعت لود شدن بازی‌ها برای کامپیوترهای مجهز به سخت‌افزار AMD طراحی شده است. این تکنولوژی سرعت تغییر رزولوشن را بیشتر می‌کند و بارگذاری داده‌ها را سرعت می‌بخشد.

AMD اطلاعات زیادی از این فناوری جدید خود منتشر نکرده، اما می‌گوید با ترکیب SAS و قابلیت DirectStorage مایکروسافت، کاربران تجربه گیمینگ بسیار بهتری خواهند داشت.

از آن جایی که AMD از API فناوری DirectStorage برای توسعه SAS استفاده کرده، Smart Access Storage به احتمال زیاد یک نسخه از فناوری مایکروسافت با ویژگی‌های اختصاصی برای کاربران AMD خواهد بود.

تکنولوژی DirectStorage مایکروسافت برای بهبود سرعت اجرای بازی در ویندوز 11 و 10 به کار می‌رود. این فناوری قادر است پردازنده کامپیوتر را دور بزند و از همه پهنای باند SSD برای لود شدن سریع‌تر بازی استفاده نماید.

حال باید دید که AMD برای بهبود این روند و افزایش سرعت آن چه برنامه ای در سر دارد.