برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

بایگانی نوشته‌ها


نحوه راه اندازی وب پروکسی در روتر میکروتیک

نحوه راه اندازی وب پروکسی در روتر میکروتیک

پروکسی نرم افزاری است که بین یک Browser  مانند Google Chrome  و اینترنت قرار می گیرد. پروکسی سرورها به بهبود عملکرد صفحات وب در یک سازمان یا شرکت کمک می کنند بطوریکه با ذخیره یا کش کردن صفحات وب دسترسی به آنها سریع تر خواهد بود. همچنین از پروکسی سرور می توان برای فیلتر کردن برخی صفحات وب و یا جلوگیری از دانلود برخی پسوند های خاص استفاده نمود. به طور کلی از پروکسی سرور جهت مدیریت صفحات وب استفاده می شود.

نرم افزار advanced ip scanner

نرم افزار advanced ip scanner

برای اسکن کردن ip آدرس کامپیوترها و سایر دستگاه‌های موجود در شبکه است. این نرم افزار می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن همه پورت‌های کامپیوتر اعم از پورت‌های معمولی (با سیم) و وایرلس (بی سیم) را اسکن کند. کاربران می‌تواند به کمک این نرم افزار به همه منابع موجود در شبکه مانند HTTP، HTTPS، FTP و پوش یا فایل‌های به اشتراک گذاشته شده دسترسی پیدا کنند. همچنین از این نرم افزار تمامی دستگاه‌های بی سیم و روترهای Wi-Fi را نیز شناسایی می‌کند. مزیت خوب این نرم افزار حجم بسیار پایین آن است که حدود 8 مگابایت فضا را اشغال می‌کند. به دلیل حجم کم به راحتی و با سرعت روی سیستم‌های کامپیوتری قابل نصب و راه اندازی است.

DHCP snooping

DHCP snooping

راه اندازی DHCP Snooping در میکروتیک، DHCP Snooping یک فناوری امنیتی لایه 2 می باشد که در سیستم عامل سوئیچ هایی که این قابلیت را دارند، گنجانده شده تا ترافیک DHCP های غیر مجاز را Drop نماید.  DHCP Snooping از فعالیت سرور های DHCP غیر مجاز که قصد دارند به کاربرای آدرس IP بدهند جلوگیری می نماید.

Access Control List (ACL) چیست

Access Control List (ACL) چیست

لیست کنترل دسترسی “ACL” تابعی است که ترافیک ورودی و خروجی را نظارت می کند و آن را با مجموعه ای از عبارات تعریف شده مقایسه می کند تا در نهایت امکان Permit و یا Deny را مشخص کند.

DHCP options

DHCP options

همانطور که میدانید DHCP Server علاوه بر IP آدرس ، default gateway، subnet mask و DNS میتواند اطلاعات دیگری را نیز در اختیار کلاینتها قرار دهد. از جمله این اطلاعات میتوان به classless route، TFTP server، NTP server و … اشاره کرد.