برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

بایگانی نوشته‌ها


DHCP snooping

DHCP snooping

راه اندازی DHCP Snooping در میکروتیک، DHCP Snooping یک فناوری امنیتی لایه 2 می باشد که در سیستم عامل سوئیچ هایی که این قابلیت را دارند، گنجانده شده تا ترافیک DHCP های غیر مجاز را Drop نماید.  DHCP Snooping از فعالیت سرور های DHCP غیر مجاز که قصد دارند به کاربرای آدرس IP بدهند جلوگیری می نماید.

Access Control List (ACL) چیست

Access Control List (ACL) چیست

لیست کنترل دسترسی “ACL” تابعی است که ترافیک ورودی و خروجی را نظارت می کند و آن را با مجموعه ای از عبارات تعریف شده مقایسه می کند تا در نهایت امکان Permit و یا Deny را مشخص کند.

DHCP options

DHCP options

همانطور که میدانید DHCP Server علاوه بر IP آدرس ، default gateway، subnet mask و DNS میتواند اطلاعات دیگری را نیز در اختیار کلاینتها قرار دهد. از جمله این اطلاعات میتوان به classless route، TFTP server، NTP server و … اشاره کرد.

VPN چیست؟

VPN چیست؟

 در واقع مخفف کلمه Virtual Private Network به معنای شبکه مجازی خصوصی است. در حقیقت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که دستگاه خود را از یک فضای نا امن و شلوغ دور و در بستر یک تونل امن به یک شبکه خصوصی دیگر در اینترنت متصل کنید.
این امر ردیابی فعالیت های آنلاین شما و سرقت داده ها را برای اشخاص ثالث دشوارتر می کند.

آیا میتوان با داشتن دوخط اینترنت مجزا ترافیک های آنها را هم جدا کرد؟

آیا میتوان با داشتن دوخط اینترنت مجزا ترافیک های آنها را هم جدا کرد؟

Mangle یکی از بهترین قسمت های زیر شاخه فایروال میکروتیک می باشد که در بستر شبکه های بزرگ استفاده می شود. کاربرد این سرویس میکروتیک را می توان در کنترل ترافیک فهمید. وقتی که شبکه شما دارای رنج ها و IP Gateway های متعددی باشد برای اینکه بتوانید هر سرویس شبکه را فقط بر روی بعضی از Gateway ها هدایت کنید تا از ترافیک زیاد و بار بالا بر روی یک پورت روتر جلوگیری به عمل بیاید.

فناوری QoS چیست؟

فناوری QoS چیست؟

  Quality of service یا سرویس کیفیت خدمات یکی از مهم ترین فناوری های موجود در شبکه های کامپیوتری به بشمار می اید, که امکان مدیریت و اولویت بندی پهنای باند شبکه را فراهم میکند.

رادیو Mikrotik SXTsq 5 ac

رادیو Mikrotik SXTsq 5 ac

رادیو میکروتیک SXTsq 5 ac با نام تجاری RBSXTsqG-5acD یک رادیوی کوچک با امکانات پیشرفته است، رادیویی ضد آب و مقاوم  قابل ذکر است به دلیل کیفیت ساخت بالای آن، دستگاه را جهت استفاده در محیط های بیرونی مناسب می باشد.

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP lite

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP lite

اکسس پوینت میکروتیک CAP lite یک وسیله کوچک و دارای یک طراحی منظم و ساده است که با هر محیطی ترکیب می شود. این اکسس پوینت ایده آل برای مکان های عمومی و شرکت های مانند هتل ها، فرودگاه ها، مراکز خرید و غیره است که می توانید به راحتی این اکسس پوینت را از دید خارج کنید. این محصول در دو شکل مختلف وجود دارد که به راحتی قابل جابجایی هستند.