برای مشاوره تخصصی خرید تجهیزات با ما تماس بگیرید

بایگانی نوشته‌ها


تاریخ رونمایی پردازنده‌های Ryzen 7000  اعلام شد

تاریخ رونمایی پردازنده‌های Ryzen 7000 اعلام شد

AMD سرانجام تاریخ رونمایی کامل پردازنده‌‌های Ryzen 7000 را اعلام کرد. محصولات این خانواده اولین تراشه‌های پنج‌نانومتری کلاس دسکتاپ خواهند بود. AMD رسماً اعلام کرد که قصد دارد ۲۹ آگوست ۲۰۲۲ (۷ شهریور ۱۴۰۱) پردازنده‌های موردانتظار سری Ryzen 7000 را به‌طورکامل معرفی کند.

سامسونگ  تراشه‌های مبتنی‌بر نسل دوم لیتوگرافی ۳ نانومتری GAA سال ۲۰۲۴ به‌ تولید انبوه می‌رساند.

سامسونگ تراشه‌های مبتنی‌بر نسل دوم لیتوگرافی ۳ نانومتری GAA سال ۲۰۲۴ به‌ تولید انبوه می‌رساند.

نسل دوم فرایند ۳ نانومتری GAA سامسونگ در سال ۲۰۲۴ وارد مرحله‌ی تولید انبوه می شود و فروشندگان گوشی‌های هوشمند برای ساخت تراشه‌های مبتنی‌بر لیتوگرافی ۳ نانومتری، همکاری‌های جدیدی را با سامسونگ آغاز می کنند.

معرفی انواع پردازنده ها ی شرکت HP (بخش اول)

معرفی انواع پردازنده ها ی شرکت HP (بخش اول)

در این مقاله، به  مغز پردازشگر سرور پرداخته می شود. با توجه به تفاوت گسترده در انواع تجهیزات و قطعات سخت افزاری سرورها، سعی بر این است بیشتر به پردازنده سرور بپردازیم. و برای آشنایی مطالعه کنندگان در مورد CPU سرور، با مروری بر این سخت افزار، اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان قرار خواهیم داد تا ایشان بتوانند در مورد خرید CPU سرور استفاده کنند.

شبکه برق به کمک هوش مصنوعی قطعی‌ها را در چند ثانیه برطرف می‌کند

شبکه برق به کمک هوش مصنوعی قطعی‌ها را در چند ثانیه برطرف می‌کند

مهندسان چین شبکه برق جدیدی ساخته‌اند که برای رفع سریع اختلالات و قطعی‌ها از سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این سیستم‌ها اجازه می‌دهند شبکه در عرض چند ثانیه دوباره فعال شود، در حالی که قبلا راه‌اندازی مجدد شبکه 6 تا 10 ساعت طول می‌کشید

کمبود کابل‌های فیبر نوری و افزایش قیمت فناوری‌های، تهدیدی تازه برای توسعه دنیای دیجیتال

کمبود کابل‌های فیبر نوری و افزایش قیمت فناوری‌های، تهدیدی تازه برای توسعه دنیای دیجیتال

کمبود جهانی کابل‌های فیبر نوری باعث افزایش قیمت این تجهیزات، تاخیر در تکمیل پروژه‌ها و به خطر افتادن برنامه‌های آینده‌نگرانه شرکت‌ها و کشورها برای راه‌اندازی زیرساخت‌های ارتباطی مدرن شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهند که اروپا، هند و چین بیشتر آسیب را از این کمبود دیده‌اند و قیمت فیبر نوری از ماه مارچ 2021 تاکنون حداکثر 70 درصد افزایش پیدا کرده است.

آشنایی با واژگان Speed و Bandwidth و واحد اندازه گیری آن

آشنایی با واژگان Speed و Bandwidth و واحد اندازه گیری آن

واژگان Speed (سرعت) و Bandwidth (پهنای‌باند) را می‌توان جزو پرکابردترین اصطلاحاتی دانست که کاربران اینترنت با آن‌ها سروکار دارند و با آگاهی از این مفاهیم، سرویس مناسب خود را انتخاب می‌کنند اما در عین‌ حال خیلی از کاربران تفاوت واقعی این دو را نمی‌دانند و برخی از شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ خدمات اینترنتی (ISP) هم از این عدم آگاهی سوء‌استفاده کرده و در آگهی‌های تبلیغاتی خود پهنای‌باند را به‌ گونه‌ای جلوه می‌دهند تا کاربران را گمراه کنند!